Jak vyhlásit osobní bankrot

Jak vyhlásit osobní bankrot?

Vyhlásit osobní bankrot je náročný a složitý právní proces. Veškeré níže uvedené kroky lze vyřešit i online bez nutnosti osobních návštěv.

V oblasti vyhlášení osobního bankrotu nabízíme tyto služby:

  • Bezplatná konzultace vaší situace
  • Bezplatně s vámi projednáme vaše dluhy a majetkovou situaci a zjistíme, zdali máte na osobní bankrot (oddlužení) nárok
  • Podání insolvenčního návrhu (povinné zastoupení advokátem nebo insolvenčním správcem) pouze za zákonnou odměnu 4.000 Kč + DPH u jednotlivce a 6.000 Kč + DPH za společné oddlužení manželů.

Vypracování insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení v roce 2023

Pokud po úvodní analýze zjistíme, že splňujete podmínky pro povolení oddlužení a doložíte nám veškeré potřebné podklady, okamžitě zahájíme přípravu návrhu na povolení oddlužení.

Doba vypracování insolvenčního návrhu spojeného s návrhem na povolení oddlužení se pohybuje v řádech dnů. V případě nutnosti podání insolvenčního návrhu v co nejkratším termínu jsme schopni jej vypracovat i do 24 hodin od obdržení veškerých potřebných dokladů. 

Poté tento návrh spolu s veškerými potřebnými přílohami a dokumenty podáme k příslušnému soudu za vás (na základě plné moci).

Sledování insolvenčního řízení

Povolení oddlužení trvá soudu průměrně 1 měsíc. Je možné, že si soud vyžádá další potřebné doklady. Budete námi upozorněni na každé potřebné doplnění návrhu, lhůty, které nesmíte promeškat. Samozřejmostí je, že všechny potřebné dokumenty pro vás vypracujeme.

Zastupování v insolvenčním řízení advokátem

Zastoupení advokátem nebo insolvenčním správcem je povinné pouze pro podání insolvenčního návrhu, poté již lze služeb advokáta využít „dobrovolně“. Tato služba není nikterak místně omezena a pomáháme klientům během celého procesu oddlužení. Ocenění této služby provádíme podle individuálních potřeb konkrétního insolvenčního řízení.

Pomoc v průběhu schváleného oddlužení

Naše služby mohou pokračovat i poté, co soud oddlužení schválí. V průběhu insolvenčního řízení budete muset plnit celou řadu povinností, s těmi vám rádi pomůžeme. Ocenění této služby provádíme podle individuálních potřeb konkrétního insolvenčního řízení.

Více o insolvencích zde.