oddlužení s fabian & partners

Jak se dostat z dluhové pasti?

Topíte se v dluzích a nevíte, co s tím? Naskakují vám penále, nebo vám dokonce hrozí exekuce?

Díky oddlužení můžete získat druhou šanci.

jAK SE DOSTAT Z DLUHŮ

Řešením je oddlužení

Co je to oddlužení? Oddlužení neboli osobní bankrot je účinná a legální cesta, pokud si už nevíte rady s dluhy.

Jaké jsou hlavní výhody?

  • Sjednocení všech dluhů do jedné konečné částky
  • Život bez dluhů nejpozději do 3 nebo 5 let
  • Ochrana před exekutorem

 

POMŮŽEME VÁM

Jak oddlužení probíhá?

01. vyplňte konktatní formulář

Ověřte si, jestli splňujete podmínky pro oddlužení a vyplňte kontaktní formulář. Nejste si jistí? Ozvěte se nám i tak a my vám poradíme. Naše konzultace je zdarma.

02. ZPRACOVÁNÍ A PODÁNÍ ŽÁDOSTI

Nejpozději druhý pracovní den vám od nás přijde informační e-mail k potřebným podkladům a smlouvám. Návrh na zahájení oddlužení obdržíte do pěti pracovních dnů od dodání kompletních podkladů. Po vašem schválení ho podáme a vše potřebné zařídíme za vás.

03. DO 3 nebo 5 LET BEZ DLUHŮ

V případě, že vám bude žádost schválena a následně budete dodržovat stanovené podmínky pro oddlužení, budete do 3 nebo nejpozději do 5 let z dluhů venku. Přečtěte si více o možnostech splácení.

ZJISTĚTE VÍCE

Zjistěte více o oddlužení

nebo nás rovnou kontaktujte

Splňuji podmínky pro oddlužení?

Aby vám byla žádost o oddlužení schválena, je potřeba splňovat několik podmínek:

  • Své závazky již nezvládáte splácet nebo již v tuto chvíli víte, že v blízké době  přestanete zvládat splácet
  • Dlužíte minimálně dvěma věřitelům

Potřebujete se poradit ohledně podmínek?
Ozvěte se nám a využijte nezávazné konzultace ZDARMA.

Kolik budu splácet a jak dlouho?

Jsou tři možnosti, jak může dlužník oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty úspěšně splnit:

  • zaplatí 100 % pohledávek nezajištěných věřitelů;
  • během 3 let zaplatí nejméně 60 % pohledávek nezajištěných věřitelů;
  • během 5 let vynaloží veškeré úsilí, které po něm bylo možno spravedlivě požadovat, aby zaplatil pohledávky věřitelů (zároveň insolvenční zákon říká, že pokud během 5 let zaplatí nezajištěným věřitelům nejméně 30 % jejich pohledávek, tak potřebné úsilí vyvinul).

Již tedy není podmínkou úspěšného oddlužení splacení minimálně 30 % pohledávek nezajištěných věřitelů.

Jak bude celý proces probíhat?

vI. Kontaktujete nás

V úvodním e-mailovém, telefonickém či osobním kontaktu přesně sdělíme, jaké podklady od vás potřebujeme pro to, abychom zpracovali perfektní insolvenční návrh (návrh na povolení oddlužení). U nás nejsou potřebné žádné registrace ani formality. 

II. Podepíšete plnou moc pro oddlužení

Po obdržení všech nutných podkladů vám e-mailem zašleme advokátní plnou moc k podpisu, tu ověřeně podepíšete a zašlete poštou nebo doručíte osobně. Podklady nám můžete zaslat e-mailem jako scan či foto, poštou, přes úschovnu nebo jinak, jak se domluvíme. Zastupujeme klienty z celé ČR, a to za stejnou odměnu. Dlužník není oprávněn si sám podat k soudu insolvenční návrh – návrh na povolení oddlužení.

III. Zpracujeme a podáme insolvenční návrh na soud

Naše podání jsou vždy zpracována pouze osobami k tomu oprávněnými (advokát – insolvenční správce), a to s maximální péčí a odborností. Podáním návrhu na povolení oddlužení samozřejmě naše práce ani zastoupení nekončí. Hlídáme, aby oddlužení bylo úspěšně povoleno.

IV. Zahájení soudního řízení

Do 3 pracovních dnů od doby, kdy insolvenční soud obdrží insolvenční návrh, řízení zahájí vydáním tzv. vyhlášky. Tuto vám obratem zašleme na vědomí. Od jejího zveřejnění nesmí dlužník věřitelům hradit splátky, exekutor již nesmí provádět exekuci. Průběh insolvenčního řízení pro vás sledujeme, hlídáme lhůty a v případě potřeby vás neprodleně kontaktujeme.

V. Povolení oddlužení neboli rozhodnutí o úpadku

Povolení oddlužení je první zásadní rozhodnutí, ze kterého vyplývá, že podaný návrh splňuje zákonné podmínky, a soud vám určí insolvenčního správce. V tomto soudním rozhodnutí dostanou věřitelé lhůtu 2 měsíců pro podání přihlášky pohledávky do vašeho řízení. Soud o povolení oddlužení rozhoduje sám bez nařízení jednání. Po povolení oddlužení již budete hradit zálohu na odměnu insolvenčního správce ve výši 1089 či 1633,50 Kč (v případě společného návrhu manželů) měsíčně. O tomto vás samozřejmě budeme informovat.

Je ještě jiná možnost oddlužení, než osobní bankrot?

Další možností oddlužení, která je však méně častá, je oddlužení formou prodejte majetku.

Prodej majetku v rámci oddlužení fyzické osoby je výhodnější než jeho prodej v exekuci. Návrh na oddlužení se tedy vyplatí podat už jenom kvůli vyšší prodejní ceně nemovitosti než při dražbě v exekuci.

Zajišťujete oddlužení i pro OSVČ?

Ano, řešení úpadku oddlužením je umožněno dokonce i aktivním podnikatelům. I skutečnost, že jste v minulosti prošel konkurzem, není překážkou oddlužení.

Proč má oddlužení podnikatele smysl?

Prvotním důvodem pro oddlužení podnikatele – OSVČ je zajisté osvobození od dluhů, kdy již není stanovena žádná minimální výše uspokojení. Oddlužení je ale hlavně způsobem, jak může podnikatel – OSVČ pokračovat v podnikání, tj. zachovat svoji živnost, kterou mnohdy budoval dlouhou dobu.

Na rozdíl např. od konkursu, který je likvidační formou řešení úpadku, oddlužení není překážkou provozování živnosti podle živnostenského zákona.

Kolik bude stát zpracování a podání návrhu?

Nic neplatíte předem, teprve až když víte, že naše práce byla odvedena dobře a splnila svůj účel. Odměna je účtována až v okamžiku, když je vám oddlužení povoleno.

Dodržujeme ceny stanovené zákonem, zaplatíte tedy 4 000 Kč + DPH u jednotlivce a 6 000 Kč + DPH v případě společného oddlužení manželů. Cena zahrnuje i veškeré hotové výdaje vynaložené v souvislosti se sepisem a podáním insolvenčního návrhu, poradu či odstranění případných vad návrhu.

O fabian & PARTNERS

Proč zahájit oddlužení právě s námi?

JUDr. Ing. Pavel Fabian

Ředitel FABIAN & PARTNERS, insolvenční správce

Naše advokátní a insolvenční kancelář si zakládá na profesionálním a zodpovědném přístupu, přičemž využívá zkušenosti získané z praxe při výkonu funkce insolvenčního správce a advokáta.

Jsme tu pro všechny

Specializujeme se na oddlužení fyzické osoby (osobní bankrot) i oddlužení OSVČ dle zákona č.182/2006 Sb. Působíme po celé ČR, vše vyřešíme online.

~

Jasně daná pevná cena

Pevná cena – 4.000 Kč + DPH za samostatného žadatele nebo 6.000 Kč + DPH při společném oddlužení manželů.

Jsme odborníci

Jsme advokátní kancelář a insolvenční správce. Máme za sebou stovky úspěšně podaných žádostí o oddlužení. Klientům pomáháme po celou dobu oddlužení již 10 let.

S NÁMI NIC NERISKUJETE

V případě, že soud oddlužení nepovolí, žádné poplatky neplatíte, Jsme na tuto činnost pojištěni a jsme vázáni mlčenlivostí.


reference

„Už jsem ani nečekal, že se dá s mou situací něco dělat. Advokátní kancelář FABIAN & PARTNERS mi doporučila známá, které věřím. Nyní již řádně splácím splátku, o které se mi před insolvencí ani nemohlo zdát. Ještě jednou moc děkuji a vážím si vaší pomoci.“

Jan Novák, Tábor

POTŘEBUJI ODDLUŽIT

Napište nám a my se vám ozveme zpět. Využijte nezávaznou konzultaci ZDARMA.

[contact-form-7 id="1112" title="Kontaktní formulář 3 - drag and drop"]
advokátní kancelář Marešova 304/12, 1.patro Brno 602 00
(+420) 530 331 877

pobočka Praha: Revoluční 8
Praha 1110 00

(+420) 246 063 127

info@fabianpartners.cz